2024. május 08-án kezdődik a Budaörs Fesztivál!

Tovább

Kiss Tibi és az Aranyakkord a Budaörs Fesztiválon!

Tovább

Másnap

Tovább

Idén fellép a MORDAI!

Tovább

Zaporozsec a Budaörs Fesztiválon!

Tovább

A Kollár-Klemencz László Kamarazenekar Budaörsre látogat!

Tovább

Pavlova

Tovább

The Anahit a Budaörs Fesztiválon!

Tovább

Hajdu Klára & Szakonyi Milán

Tovább

Gypo Circus feat. Szirota Jennifer

Tovább

Így szórakoztak ők / így szórakozunk mi

Tovább

2023. május 10-én kezdődik a Budaörs Fesztivál!

Tovább

26. Budaörs Fesztivál

2024. május 08. szerda

Városháza (Szabadság út 134.)
18.00 Keleti Éva Kossuth- és Balázs Béla díjas fotóművész Szubjektív című képkiállítása
A kiállítást megnyitja: Szabó T. Anna és Dragomán György

PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.00 Fesztivál megnyitó (Wittinghoff Tamás polgármester)
19.05 Kiss Tibi és az Aranyakkord (Kiss Tibor-Quimby, Vastag Gábor-A Kutya Vacsorája, Gábor Andor)
21.00 Másnap – Beck Zoli és Szűcs Krisztián játssza Cseh Tamás és Csengey Dénes soha nem hallott dalait


2024. május 09. csütörtök

Városi Ifjúsági Klub (Károly király út 3.)
11.00 Médea gyermekei – nyílt színházi próba
Rendező: Berzsenyi Bellaagh Ádám

A Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)
18.00 A sekrestye: büszkeség és balítélet – Boleman Bence Zoltán keramikusművész kiállítása
A kiállítást megnyitja: Artner Szilvia ‘Sisso’

PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
18.00 Fénypecázás – Bach Máté fotóművész kiállítása
Közreműködik: Grósz Zsuzsanna és Hrutka Róbert
A kiállítást megnyitja: Orcsik Roland költő, író, műfordító
18.30 Kollár-Klemencz László Kamarazenekar
20.00 MORDAI
22.00 Galaxisok

Zichy major (Clementis László utca 22.)
19.00 BUDAÖRS IN PROGRESS – folyamatban lévő fejlesztések – HÚSZNEGYVEN
Budaörsi Fiatal Építészek Műhelye Egyesület kiállítása
20.00 TUBE COMPANY Jazz Quartet


2024. május 10. péntek

Kőhegy
16.00-20.30 SunSet powered by Headcrackerz

Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Nyugdíjasok Háza (Szabadság út 24.)
18.00 Így szórakoztak ők – így szórakozunk mi….
kerekasztal beszélgetés különböző generációk kulturális szokásairól
Résztvevők: Jauri, az ország egyik legtrendibb lemezlovasa, a Rádió 1 legfiatalabb állandó házigazdája, Gerendás Péter, zenész, Kőporosy Borbála, a Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház igazgatója, Horváth Márton, egyetemista, Oláh Yetti, művészeti titkár, László Panna, a Refresher Magyarország videós újságírója
Moderátor: Ferencz Gabriella, a Manna FM műsorvezetője

Zichy major (Clementis László utca 22.)
18.00 Triptichon – a Budaörsi Művészek Egyesületének és barátainak csoportos képzőművészeti kiállítása
A kiállítást megnyitja:Matisz Flóra Lili zeneszerző, előadóművész
19.00 Hajdu Klára & Szakonyi Milán
20.30 Malter Filmfesztivál
Amatőr független filmtől a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.

Kálvária tér – Muzsikáló terek
18.00 Pleszkán Écska és Ratkóczi Huba duo
19.15 Kodachrome duo

PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.00 Gypo Circus feat. Szirota Jennifer
20.30 Hakumba
22.30 The Anahit

Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Budaörsi Latinovits Színház (Szabadság út 26.)
19.30 Mándy Ildikó Társulata – Pavlova – A világutazó balerina – táncelőadás


2024. május 11. szombat

Szabadság út lezárt szakasza (Károly király úti körforgalom és a Kisfaludy utca között)
10.00 Kovácsovics Fruzsina gyerekkoncertje
11.00 Langaléta Garabonciások
12.00 Veronaki gyerekzenekar koncertje
13.00 Szélltánc – Budaörs (zenél a Téka zenekar)
13.30 Shaba Oriental Art
14.00-16.00 hangbeállás
16.00 Duckshell
18.00 Zaporozsec
20.00 aurevoir

Kísérő programok:
utcazene – Romano Glaszo, Budaörsi Nyitott kórus, Paprika Jancsi Csúzlizdája,
Felhővadászat, Molyolda, Vitéz László Bábautomata, Egérparádé, Kádár Ferkó Fotószínháza,
BabTársulat, civil szervezetek, budaörsi intézmények

  • kézműves vásár
  • vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások

2024. május 12. vasárnap

BABtér – Budaörsi Animációs Bázis (Templom tér 12.)
9.00-10.30 és 10.45-12.15 Régi idők meséi – animációs játszóház filmvetítéssel

Budaörs Városi Uszoda és Sportcsarnok (Hársfa utca 5.)
19.00 Carl Orff: Carmina Burana
VIVART Budaörsi Sinfonietta hangversenye

Közreműködik:

  • Vox Humana Kórus (Vác)
    Karigazgató: Sándor Bence
  • Vass Lajos Kamarakórus (Budapest)
  • Karigazgató: Szabó Sipos Máté
  • Vasas Művészegyüttes Vass Lajos Kórusa (Budapest)
  • Karigazgató: Szűcs Dániel
    Szólót énekelnek:
  • Kriszta Kinga, Horváth István, Haja Zsolt, a Magyar Állami Operaház magánénekesei vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József emlékdíjas karmester

Szimbiózisok – Breszkovics Bernadett képzőművész szabadtéri installációi a Clementis László utcában

A fesztivál háziasszonya: Szórádi Erika

A fesztivál kiemelt támogatója:
Budaörs Város Önkormányzata!

A műsor változtatás jogát fenntartjuk!

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

2024. április
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930