Hangfelkelte – Közösségi reggel

Tovább

Vanmocsello a Budaörs Fesztiválon!

Tovább

Én meg az Ének – Bérczesi Róbert ‘egyszálgitárral’

Tovább

Budaörs Fesztivál 2018. május 2-6.

Tovább

Programok

21. Budaörs Fesztivál

2018. május 2-6.

2018. május 2. szerda
Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)

19.00 Én meg az Ének – Bérczesi Robi (Hiperkarma)
20.30 Freedom Cafe Music

2018. május 3. csütörtök
Helyszín: Városháza (Szabadság út 134.)

17.00 Térzene
17.30 Bálványos Huba Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész kiállítás megnyitója – aula
A kiállítást megnyitja: Bereczky Lóránt, a Magyar Nemzeti galéria nyugalmazott igazgatója
Visszaemlékeznek: Bakos Tamás, Dr. Siposné Tavaszi Virág, Winkler Márta, Dr. Király Ágnes
Közreműködnek: Sipos Petra és Boglárka (ének)

18.30 Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem
18.30 Harcsa Veronika – Gyémánt Bálint koncert – díszterem

 

Helyszín: Garázs Galéria Közösségi Alkotótér (KözTér 18.)

19.00 Ráthonyi Kinga: Parallel Realities
Megnyitja:Tóth Krisztina, költő, író
Köszöntő: Ilona Romule lett porcelánművész, a Nemzetközi Kerámia Akadámia Kelet-európai Vezetőségének tagja
Performance: Mátrai Péter, építész – zeneszerző

 

Helyszín: PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
20.00 Vanmocsello –
21.30 Rengeteg – Kollár-Klemencz László koncertje

 

2018. május 4. péntek
Helyszín: PostART kulturális színtér

9.00-10.00 Budaörsi pirkadat koncert közösségi reggelivel

Helyszín: Budaörsi Latinovits Színház/Jókai Mór Művelődési Központ (Budaörs, Szabadság út 26.)
10.00-12.00 – Nyílt próba, kulissza bejárás
16.30 Kesze Kusza varázspálcája – öko mese musical

 

Helyszín: Kálvária tér

18.00-20.30 Muzsikáló terek
Játszik: a Uknow duo és a Kodachrome (a legjobb Simon és Garfunkel cover duo)

 

Helyszín: Evangélikus templom (Budaörs, Szabadság út 75.)
18.30 Orgona hangverseny (Zeneakadémia egyházzene tanszakos hallgatói)

 

Helyszín: PostART kulturális színtér (Budaörs, Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

17.00 Tóth Benedek könyvbemutatója
18.00 Noémo
19.30 Mayberian Sanskülotts
21.00 Voodoo papa duo
22.30 The Pontiac

 

2018. május 5. szombat
Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza
Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)

10.00 Alma zenekar – koncert
11.00 Babtársulat– vásári komédia
12.00 Czutorborsók – gyerekzenekar koncertje
13.15 Budaörs Néptánc együttes és a Téka zenekar műsora
14.00 – 16.00 hangbeállás
16.00 Belmondo
17.15 Budaörsi Latinovits Színház
18.00 DLRM
18.45 Szabó Benedek és a Galaxisok
20.30 Bohemian Betyars
22.30 30y

„Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca (Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda, Babtársulat)
• Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
• Apa & Fia LEGO® Robot Szumó Csapatverseny (10.00-13.00 Városi Ifjúsági Klub)
• kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
• vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások
• baba-barát rendezvény: mobil pelenkázó a legkisebbek részére

 

2018. május 6. vasárnap
Helyszín: PostART kulturális színtér

10.30-14.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:
Győrfi András festőművész, Havas Csilla festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész, P. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész, Ludvig Dániel festőművész, Mikó F. László festőművész, Gulyás Boglárka képzőművész,. Somogyi Ferenc szobrász

Helyszín: Budaörsi Latinovits Színház /Jókai Mór Művelődési Központ(Szabadság út 26.)

16.00 Óz, a nagy varázsló – táncjáték (Style and Passion Dance)

Helyszín: Városi Ifjúsági Klub ( Károly király út 3.)
18.30 Kollektív Alternatív Zeneműhely koncertje

Helyszín: Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)
18.30 Orff: Carmina Burana – a VIVART Budaörsi Sinfonietta hangversenye

Szólisták: Rácz Rita,Haja Zsolt, Megyesi Zoltán

Közreműködik: a Budapesti Lantos Kórus (Gerenday Ágnes), a Vass Lajos Kórus (Bárd Judit), a Gesualdo Kamarakórus (Stimetz András), az Óbudai Kamarakórus (Erdős Ákos), az 1-es számú Általános Iskola kórusa (Farkas Lilla és Göncziné Szurdy Ágnes), a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola kórusa (Horváthné Pálóczi Gyöngyi), az Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola Kórusa (Bangó Viktória)

Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas karmester

IDE KATTINTVA CSATLAKOZZ AZ ESEMÉNYHEZ FACEBOOKON!

 

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!
A műsorváltozás jogát fenntartjuk!
További információ: www.budaorsfesztival.hu
A Budaörs Fesztivál kiemelt támogatója Budaörs Város Önkormányzata!

 

2018. április
h k s c p s v
« Már    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30